מכונית מעופפת הוכרה כאמצעי תחבורה

מכונית מעופפת סלובקיה

מכוניות מעופפות הופכות ממשיות ורשמיות משנה לשנה, מכונית מעופפת חדשה פורצת אל השוק האירופאי, AirCar עם מנוע BMW תאפשר לכם איכות גבוהה של נסיעה רגילה על הכביש ותוך דקות תאפשר לכם לטוס ליעד הבא שלכם.
מה מיוחד במכונית של קליין ויז'ן? האם צריך רישיון מיוחד כדי לטוס במכונית מעופפת? ומה צפוי לנו בשנים הקרובות בתחום מכוניות היברידיות מעופפות?

הכירו את איירקאר: מכונית מעופפת של קליין ויז'ן

מכונית מעופפת כבר מזמן לא קיימת רק בסרטים, העשור הנוכחי צפוי להציף את הכבישים ולאוויר מכוניות מעופפות מסוגים שונים כאשר ההמראה והנחיתה מתחלקים למכוניות עם כנפיים מתקפלות או מכוניות עם רוטורים דמויי רחפן או מסוק.
בעוד שמכוניות מעופפות רבות בעולם נמצאות בשלבי תכנון וניסויים מבוקרים, חברת קליין ויז'ן (KleinVision) קיבלה לאחרונה את אישור רשות התחבורה בסלובקיה לאחר שהמכונית המעופפת שלה, איירקאר (AirCar), עמדה בכל הדרישות ומתאימה לכל התקנים הנדרשים של הסוכנות האירופאית לבטיחות תעופה, האישור הופך את האיירקאר למכונית המעופפת הראשונה שמקבלת הכרה כאמצעי תחבורה רשמי ובכך סוללת את האישור למדינות נוספות באירופה ובעולם.

האיירקאר משלבת את היתרונות של רכב רגיל ומטוס קל ומבצעת צעד נוסף בדרך לייצור המוני של מכוניות מעופפות, המכונית של קליין ויז'ן מוגנת במספר פטנטים רשומים,  תוך פחות מ- 3 דקות המכונית שעד לפני רגע הייתה באוויר תחזור להיות מכונית ספורט איכותית.
AirCar Prototype 1 מצוידת במנוע של BMW עם הספק של 160 כוחות סוס, תוך קצת יותר מ- 2 דקות המכונית תהיה מוכנה לטיסה בגובה מקסימלי של 5.5 ק"מ מעל פני הקרקע, מהירות שיוט מרבית של 190 קמ"ש, אפשרות לפניות חדות והטיות של 45 מעלות.
AirCar Prototype 2 דגם מתקדם יותר שנמצא בשלב טרום ייצור, הרכב צפוי לשפר את הנתונים הנוכחיים: 300 כוחות סוס, טווח טיסה של עד 1,000 ק"מ ומהירות שיוט של 300 קמ"ש.

המכונית המעופפת מקבלת את אישור מנהל התעופה הסלובקי

לאחר שהמכונית המעופפת של קליין ויז'ן השלימה את כל הבדיקות והדרישות המחמירות, עם למעלה מ- 70 שעות טיסה ו- 200 המראות ונחיתות, החברה הסלובקית זכתה לאישור מנהלת התעופה הסלובקי, צעד חשוב לקראת השנים הבאות עבור קליין ויז'ן וחברות רבות נוספות בענף.
את הדרך להכרה הרשמית עשו בקליין ויז'ן עם אב טיפוס על גרסאותיו השונות, שנים של תכנון וניסיון ועד ליישום הסופי של האיירקאר וקבלת האישור הרשמי.

ממציא המכונית ומנכ"ל קליין ויז'ן, פרופסור סטפן קליין, התייחס למכונית החדשה בהצהרה לתקשורת: "טרנספורמציה אוטומטית לרכב שעולה על הכביש והופך למטוס ובחזרה, הכולל כנפיים נשלפות וזנב, זה לא רק עוד התלהבות של חלוצים, אומץ ורוח חדשנית – היא תוצר של מקצועיות מעולה וידע הנדסי", עוד הוסיף פרופסור קליין: "ההסמכה של איירקאר מאפשרת את הייצור ההמוני של מכוניות מעופפות בצורה יעליה, האישור שקיבלנו יאפשר לשנות את אופן בו נוסעים נסיעות ביניים".
מיסד שותף, אנטון זייג'אק, חיזק את דבריו של קליין:"איירקאר היא כבר אינה רק רעיון, הפכנו מדע בדיוני למציאות, מכונית בטיסה של 2,500 מטר במהירות של 190 קמ"ש".
החברה מדווחת כי העבודה על אב הטיפוס למכונית דרשה מהם כמאה אלף שעות עבודה ועם המכונית תוכלו לנסוע, להמריא ולנחות באמצעות דלק רגיל מכל תחנת דלק וככל הנראה בהמשך צפויות גם מכוניות מעופפות חשמליות.

לחזור למשהו ספציפי?

כשהחלום הופך למציאות!

תוכן עניינים

דילוג לתוכן